2.) Citrony - Očista organismu od kyseliny močové

20.02.2014 22:27

Je dobré provádět u těchto nemocí: osteoporóza, podagra, chronický revmatismus, žlučové a ledvinové kameny, dna, některé nemoci nervového původu, cukrovka, nadváha, vysoký tlak, žaludeční katar, jaterní onemocnění.

Nejlepší způsob, jak zbavit organismus jedovatých látek, které pomalu ničí naše tělo, je pití obyčejné šťávy z citronu. Mezi lidmi je všeobecně rozšířeno, že velké množství citronové šťávy může způsobit žaludeční potíže. Podobné obavy jsou nepodloženy a ten, kdo tímto způsobem přemýšlí, vůbec nezná fyziologii procesu trávení. Citronová šťáva je kyselá v době její přípravy, ale jakmile je vypijeme, enzymy v dutině ústní ji změní na sladkou …Osoby trpící  katarem nebo žaludečními vředy pociťují pozitivně působení této kúry. Šťáva je bohatá na vitamín C, mikroelementy a hormony; čistí organismus od nerozpustných solí a hlenu. Ten, kdo chce vypadat mladě, měl by pít citronovou šťávu z jednoho citronu denně.

Díky obsahu fytoestrogenových hormonů je citronová šťáva zejména užitečná pro ženy ve starším věku. Je též vhodná jako prevence infekčních chorob, epidemie chřipek a různých nachlazení, zejména během podzimu a jara.

Citronová kúra může být „preventivní“ nebo „léčebná“. Pije se vždy čerstvě vymačkaná šťáva, protože vlivem vzduchu a světla se rychle rozkládá a ztrácí své účinky.

Šťáva se pije v její čisté podobě, tzn. neředí se vodou, nepřidává se med ani cukr (u preventivní kúry se uvádí, že je možné rozředit vodou a přidat lžičku medu). Citronová šťáva se pije půl hodiny nebo hodinu po jídle.

 

Preventivní kúra:

1.den: 1 citron

2.den: 2 citrony

3.den: 3 citrony

4.den: 4 citrony

5.den: 5 citronů

6.den: 5 citronů

7.den: 4 citrony

8.den: 3 citrony

9.den: 2 citrony

10.den: 1 citron

 

Léčebná kúra (doporučovaná při chronických onemocněních):

1.den:  5 citronů

2.den:  10 citronů

3.den:  15 citronů

4.den:  20 citronů

5.-8.den:25 citronů

9.den:  20 citronů

10.den:15 citronů

11.den:10 citronů

12.den:5 citronů

 

Šťávu je třeba pít několikrát (3-5x) denně.

Citronová šťáva je jedním z nejlepších prostředků proti kamenům. Během kúry se zvýší činnost ledvin, moč může změnit barvu, je tmavší, může se také ukázat usazenina cihlové barvy obsahující soli kyseliny močové.

 

Dalších pár tipů k citronu:

·         Když Vás začíná bolet v krku a ukazují se první symptomy angíny, je třeba každých 15 minut sát jeden plátek citronu, protože dokonce i v minimálním množství zabíjí roztok kyseliny citronové všechny bacily.

·         Pokud trpíte paradontózou nebo Vás bolí dásně, vyplachujte pravidelně ráno a večer během 2 týdnů ústní dutinu sklenicí teplé převařené vody s přídavkem citronové šťávy.

·         Pokud máte lupy a vypadávají vám vlasy, natírejte pokožku hlavy kouskem citronu během 10 dní. Lupy zmizí a vlasy zesílí.

·         Též pomáhá při nadměrné potivosti.